Shiatsu
Alternativní techniky
Reiki
Lymfatické masáže
Dornova metoda
Kraniosakrální terapie
Klasické masáže
TČM
O mně
Ceník
Fotogalerie
Odkazy
Úvodní strana

Dornova metoda

je druhem jemné manuální terapie, která šetrně ošetřuje páteř i klouby a vybočené obratle uvádí do správné polohy, aniž by docházelo k poškození šlach, vazů nebo svalů. Vyrovnává se tak celá statika těla, jejíž narušení často vede k bolestem hlavně bederní či krční páteře. Děje se tak dynamicky, za aktivní účasti klienta, a tedy přirozeným, volným pohybem člověka. Tím se obchází svalová ochrana a jemným tlakem může být obratel nebo kloub opět přiveden do správné polohy bez nežádoucích vedlejších účinků. Velmi dobře se osvědčuje např. při léčení skoliozy.
Touto metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky, lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky.
Ošetřeni mohou být v podstatě všichni lidé, pokud jsou jen trochu mobilní. Pro imobilní klienty se tato metoda používá jen velmi omezeně, protože během ní je nutný aktivní pohyb klienta.

Kontraindikace:

- náchylnost ke zlomeninám nebo náchylnost ke krevním výronům
- osteoporoza v pokročilém stadiu
- akutní záněty (nutno počkat, až zánět odezní)
- Bechtěrevova nemoc
- zlomeniny (nejdříve za 6-8 týdnů)
- po operacích plotének a kyčelních kloubů (nejdříve za 6-8 týdnů)

Ošetření Dornovou metodou je spojeno s tzv. BREUSSOVOU masáží (přírodní léčitel Rudolf Breuss 1899-1990), která je jejím ideálním doplňkem jako příprava pro práci s páteří, k uvolnění napjatého svalstva a tkání. Jako samostatná forma terapie se tato jemná energetická masáž výborně hodí na uvolňování a prevenci. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být často bezbolestně uvedeny do správné polohy.
Při zvlášť bolestivých potížích jako je např. „houser“ je Breussova masáž většinou jedinou metodou, kterou klient snese. Pomocí této terapie mohou ploténky optimálně regenerovat a znovu se nabít energií.

Eva Kubíková_Čsl. armády 868_253 01 Hostivice _e.kubikova59@seznam.cz_www.eva-masazeshiatsu.cz_ tel. 606 680 047