Shiatsu
Alternativní techniky
Reiki
Lymfatické masáže
Dornova metoda
Kraniosakrální terapie
Klasické masáže
TČM
O mně
Ceník
Fotogalerie
Odkazy
Úvodní strana

Moxování

Moxace neboli požehování je léčení teplem. Jde o nahřívání a prohřívání buď aktivních akupunkturních bodů nebo tělesných oblastí, např. křížové a bederní, čímž se klientovi dodává ztracená energie. Moxování je účinné zejména tam, kde je příčinou onemocnění chlad a vlhko. Jsou to hlavně chronická onemocnění dýchacích cest, zažívací problémy včetně průjmů, nemoci pohlavních orgánů a ledvin, chronické bolesti zad, ztráta sil a imunity, při celkovém vyčerpání a úbytku sil po těžkých nemocech.
V místě prohřívání vznikají v tkáni různé látky bílkovinné povahy, které pomáhají zvyšovat obranyschopnost organismu, zrychlovat látkovou výměnu, zvyšovat prokrvení, uvolňovat svalstvo a stabilizovat vegetativní nervový systém.
K moxování se používají různé druhy tzv. moxovacích doutníků. Pomalým hořením směsi léčebných látek, z nichž převahu tvoří pelyněk (Artemisia vulgaris), vzniká teplo, které proniká do hlubších vrstev, ohřívá akupunkturní body a dráhy a podporuje v nich jak oběh energie, tak krevní oběh. Do těla proudí nejen teplo, ale i v bylině obsažené éterické substance. Vedle tepla má vliv i kouř, který má účinek na stafylokoky, bakterie coli a další. Po deseti minutách zastavuje růst některých kultur, po dvaceti minutách všech.
Existuje několik způsobů aplikace moxy, jedním z běžně používaných je držení doutnajícího konce moxovacího doutníku ve vzdálenosti 1,5 až 2 centimetry nad akupunkturním bodem nebo částí těla s lehkým opisováním kroužků. Klient si pocitově sám reguluje intenzitu tepla.

Podle tradičních čínských názorů dlouhodobě prováděné moxování určitých bodů zabraňuje chorobám, výrazně posiluje imunitu a prodlužuje lidský věk.


Baňkování

Je stará metoda regulace energie v organismu přikládáním baněk. Jde v podstatě o prokrvení kůže v oblasti baňky, vyvolané působením podtlaku. Tím je z těla rozptylována-uvolňována nahromaděná/zablokovaná energie. Prakticky se provádí tak, že se na kůži přisaje speciální baňka s různě velkým otvorem hrdla a podle charakteru potíží se nechává podtlak působit odlišně dlouhou dobu event. je možno s baňkami po energetických drahách posunovat. Baňkování výrazně ulevuje při bronchitidě, astmatických obtížích, bolestí všeobecně, dále velmi dobře působí na kapilární systém a vyvolává celou řadu biochemických změn v těle, zlepšuje krevní a lymfatický tok, omezuje celulitidu.
Kontraindikací jsou zejména popáleniny od sluníčka, otevřené rány, kožní onemocnění, problémy se srážlivostí krve, opatrnosti je třeba v těhotenství.


Ušní svíce

Jedna z přírodních metod, která využívá zvuky hoření, příjemné a mírné teplo k jemnému prohřátí oblasti ucha a okolí. Ušní svíce jsou vyrobeny ze směsi čistého včelího vosku, parafinu a stoprocentní přírodní tkaniny, která odhořívá s minimálním zbytkem. Zvukovod klienta je chráněn nehořlavým materiálem, aplikace prováděná kvalifikovaným terapeutem je naprosto bezpečná.
Velmi dobré je použití ušních svící v kombinaci se Shiatsu ošetřením např. energetické dráhy Ledvin.
Samostatné použití ovlivní pozitivně vegetativní nervový systém a uvolní prostor pro harmonizaci v případech jako je např. přetížení, stres, únava, dále při mírné nespavosti, podrážděnosti, vyčerpání apod.
Naopak ušní svíce není vhodné používat u dětí do tří let věku, při akutním ušním zánětu, při mykozách zevního zvukovodu a perforaci bubínku.


Fonoforeza

je práce se zvukem. Pomocí vibračních tonů ladiček naladěných na určitou frekvenci se uvolňují v těle blokády a dochází tak k obnovení harmonického toku energie. Jedná se o příjemnou a jemnou terapii, která jde hodně do hloubky. Ladička se mechanicky rozezní a přiloží buď na konkrétní akupunkturní bod nebo postiženou oblast.
Odborná literatura uvádí ca 25 druhů ladiček naladěných na různé frekvence. Podle konkrétních obtíží terapeut vybere vhodný ton nebo jejich kombinaci.
Např. jednou z univerzálních ladiček je tzv. ton Země – „cis“ s frekvencí 136,10 Hz, její použití uklidňuje a pomáhá při pocitech úzkosti a strachu, má velmi silnou léčivou a uzdravující energii, dodává energii. Ladičky se dobře osvědčují i při závažných, těžkých onemocněních pro zvýšení energie nebo například v průběhu chemoterapie mezi jednotlivými dávkami. Je možné je použít samostatně nebo v kombinaci se Shiatsu ošetřením.


Tygrování

je částečně podobné moxování, tzn. jde také o prohřívání energetických drah či tělesných oblastí, ale odlišným způsobem a na jiné příčiny nemocí. Tygry jsou duté kovové schránky podobné tužce, s jedním koncem plným. Dovnitř se vkládá speciální zapálená tyčinka, která zevnitř ohřívá hrot. Aplikují se dotykově přímo na pokožku a za stálého pohybování s nimi, se z organismu rozptylují nežádoucí patogeny, v tomto případě hlavně Vlhko a Chladné Vlhko. Terapeut většinou používá synchronně tyčinky dvě, odtud název, který připomíná tygří drápy. Velmi příjemné a účinné je tygrování např. na prohřátí dutin na obličeji nebo v oblasti horních plicních hrotů.Eva Kubíková_Čsl. armády 868_253 01 Hostivice _e.kubikova59@seznam.cz_www.eva-masazeshiatsu.cz_ tel. 606 680 047